Czy laserowa depilacja bikini jest bezpieczna?

By |

Laserowa depilacja bikini to prawdziwy hit ostatnich lat. Daje doskonałe efekty, a przy tym jest metodą nieinwazyjną i bardzo bezpieczną. Zabieg ten nie powoduje bowiem uszkodzeń czy podrażnień skóry. Dlatego wykonywany może być nawet we wrażliwych miejscach takich jak strefa bikini. Wiązka światła laserowego przenika przez skórę, niszcząc mieszki włosowe. Nie narusza jednak struktury naskórka.

Laserowa depilacja nie jest do końca bezbolesna. W czasie naświetlania można bowiem odczuwać delikatne szczypanie czy pieczenie. Wiele zależy jednak od indywidualnej odporności na ból. Zabieg ten na ogół wykonuje się kilka razy, włosy nie rosną bowiem równocześnie. Tymczasem laser niszczy tylko te, które aktualnie znajdują się w aktywnej fazie wzrostu, a więc widać je na powierzchni skóry.

Do osiągnięcia trwałego efektu wykonuje się średnio od 3 do 5 zabiegów. Po każdym włosy stają się cieńsze i słabsze. Po 3 zabiegach usuniętych jest już około 90% włosów. Czasami po 2 latach zaleca się jeszcze przeprowadzenie zabiegu utrwalającego w celu usunięcia pojedynczych włosków.

Laser wykorzystuje zjawisko fototermolizy. Wiązka światła emitowanego przez laser przenika przez skórą i jest pochłaniana przez barwnik – melaninę. Dzięki temu możliwe jest zniszczenie cebulki włosowej. Skuteczność tego zabiegu zależy w dużej mierze od karnacji skóry oraz od koloru włosów. Depilacja laserowa bikini najlepsze efekty daje w przypadku włosów ciemnych i grubych. Im włosy są jaśniejsze, tym efekty są gorsze i mniej spektakularne.

One thought on “Czy laserowa depilacja bikini jest bezpieczna?

  1. Kamila

    Ja od dwóch lat chodzę na zabiegi depilacji laserowej w Sylvetka Atelier w Poznaniu i jestem bardzo zadowolona. Nie widzę żadnych negatywnych efektów na swojej skórze, a efekty są świetne.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 9