Leki na bezsenność

Bezsenność wymaga leczenia wtedy, gdy problemy ze snem utrzymują się przez okres co najmniej trzech miesięcy; osoba, która ma problemy ze snem nie spała przez co najmniej trzy noce z rzędu lub też gdy brak snu skutkuje poważnymi problemami w funkcjonowaniu w trakcie dnia. Każdorazowo warto jest jednak w tej sprawie skonsultować się z lekarzem. Dobrym pomysłem będzie zastosowanie różnych specyfików na bezsenność.

Leki na bezsenność dostępne w aptece

Jeśli chodzi o leki na bezsenność dostępne w polskich aptekach, zalicza się do nich pochodne benzodiazepiny. Są to leki skuteczne nie tylko w przypadku bezsenności krótkotrwałej, związanej z nagłymi zdarzeniami, ale także bezsenności przewlekłej, wywołanej np. przez permanentny stres lub zmianę sytuacji życiowej.

Czy stosowanie tego typu leków jest bezpieczne? Tak, ale trzeba pamiętać o ich skutkach ubocznych. Tego typu leki powodują bowiem osłabienie napięcia mięśniowego, pogorszenie się pamięci oraz funkcji poznawczych, a ponadto mogą wpływać na koordynację ruchową oraz na oddychanie. Pochodne benzodiazepiny nie sprawdzą się zatem wśród osób prowadzących pojazdy mechaniczne, osób powyżej 65. roku życia, osób nadużywających alkoholu oraz w przypadku takiego problemu, jak bezsenność w ciąży, ze względu na bezpieczeństwo matki i jej dziecka.

Więcej na stronie: http://szybkisen.net.pl

Suplementy diety dostępne bez recepty

Suplementy diety na sen dostępne bez recepty w aptekach lub w sklepach, stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które przechodzą przejściowe problemy z zasypianiem. Tego typu specyfiki sprawdzą się przede wszystkim wśród osób, które pracują zmianowo i aktualnie zmienia się im rytm dobowy, ale także wśród osób, które dokonują zmiany strefy czasowej lub też przeżywają stresujący okres w swoim życiu. W przypadku tego typu suplementów diety należy jednak dokładnie przeczytać ulotkę. Część z nich nie może być stosowana przez osoby cierpiące na określone schorzenia, a skołowanie po takich tabletkach może powodować brak możliwości prowadzenia samochodu.

Preparaty ziołowe

Doskonałym sposobem na bezpieczne dla organizmu pozbycie się problemów ze snem, może być aplikacja preparatów ziołowych. W trudnościach z zasypianiem mogą pomóc preparaty zawierające w swoim składzie wyciągi z takich roślin, jak: melisa i mięta, lawenda, dziurawiec, kozłek lekarski oraz waleriana. Preparaty ziołowe można spożywać w formie tabletek i naparów, ale widoczne efekty osiąga się ponadto w przypadku gorących kąpieli z dodatkiem ziół.

Atutem preparatów ziołowych jest to, że zwykle nie można się od nich uzależnić. Z kolei po odstawieniu specyfiku na sen na receptę lub suplementu diety, może rozwinąć się zespół abstynencyjny, objawiający się nasileniem kłopotów ze snem, dolegliwościami typu neurologicznego oraz dolegliwościami stricte psychicznymi (jak np. omamy, drgawki i ogólny niepokój).

Jeśli chodzi zatem o sposoby na bezsenność związane z aplikacją różnych specyfików, zdecydowanie najbardziej bezpieczne są preparaty ziołowe, aczkolwiek w przypadku ich stosowania należy uzbroić się w cierpliwość, by widzieć efekty.

2 thoughts on “Leki na bezsenność

  1. tuscom

    Po co brać leki na bezsenność, jak można po prostu zacząć uprawiać sport? Zrobiłem ten sam błąd i naszprycowałem się chemią, aż kumpel doradził mi bieganie. Teraz bez problemu zasypiam nawet w dni odpoczynku od treningów, nie mówiąc już o tym jak bez problemu zasypiam po konkretnym wybieganiu.

    Reply
  2. Patryk

    Łatwo ci mówić. Jestem aktywny tak, że nie chciałbyś się zmierzyć pod żadnym względem i na żadnych warunkach. A choruję na bezsenność ze względów zdrowotnych. I tylko proszki pomagają, bez tego nie ma najmniejszych szans na zaśnięcie.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

76 − 69 =