Stulejka

Co to jest stulejka?

Jeśli mężczyzna ma stulejkę, nie jest możliwe podciągnięcie (wciągnięcie) napletka z powrotem na głowę penisa. U nastolatków i dorosłych posiadanie nieprzesuwalnego napletka może powodować ból podczas wzwodu lub seksu. Może to również czasami prowadzić do obrzęku pod napletkiem, jeśli otwór jest tak mały, że mocz nie może prawidłowo wypłynąć.


Trudno nastolatkom i dorosłym ze stulejką wyczyścić główkę penisa i obszar pod napletkiem. Stulejka u dorosłych sprawia, że infekcje bakteryjne lub grzybicze na żołędziach lub napletku są bardziej prawdopodobne.

Jak wygląda stulejka?

Jeśli mężczyzna próbuje z powrotem naciągnąć naprężony napletek, skóra może się rozerwać, mogą pojawić się małe obrażenia, a w rzadkich przypadkach może to doprowadzić do „parafimozy”. W tym miejscu nie można przywrócić napletka do normalnej pozycji po tym, jak zostanie pociągnięty z powrotem przez żołądź. Dopływ krwi do żołędzi jest ograniczony. W rzadkich przypadkach stulejka u dorosłych prowadzi do obumarcia tkanki, dlatego parafimoza (polega na niemożności sprowadzenia z powrotem napletka na żołądź), jest nagłym przypadkiem wymagającym natychmiastowego leczenia.

Stulejka leczenie

Gdy u mężczyzny występuje stulejka zabieg może polegać na obrzezaniu lub poszerzeniu ujścia napletka. Operacja narządów płciowych u mężczyzn: obrzezanie: polega na chirurgicznym usunięciu części – stulejka częściowa lub całości napletka. Obrzezanie to prosta procedura.

Planujesz Zabieg stulejki? Przeczytaj: http://zabiegstulejki.pl/

Obrzezanie – chirurgia męskich narządów płciowych

Obrzezanie jest często wykonywane w kulturze Europy Zachodniej w celu:

 • Powodów medycznych
 • Względy estetyczne lub seksualne.

Stulejka zabieg w postaci obrzezania: przyczyny medyczne

Obrzezanie jest standardową procedurą dla:

 • Stulejka: zwężenie napletka, przez które nie można przesuwać napletka na czubku penisa. Stulejka może być wrodzona lub może być wynikiem powtarzających się infekcji napletka. Czasami lekarz może wykonać proste nacięcie, które pozwala skutecznie rozszerzyć napletek.
 • Parafimoza: napletek jest pobierany za czubkiem i nie można go przenieść z powrotem na czubek penisa. Parafimoza jest spowodowana powtarzającym się zapaleniem napletka. Tutaj także, oprócz obrzezania, proste nacięcie jest często możliwością, która rozszerza napletek.
  Zapalenie żołędzi: powtórne zapalenie końcówki penisa i napletka.

Obrzezanie: leczenie

Przy takim schorzeniu jak stulejka zabieg w postaci obrzezania zwykle wykonuje się przy użyciu sedacji dożylnej. Podczas zabiegu napletek ulega znacznemu skróceniu i pozostawia czubek penisa na pół lub nawet w pełni odsłonięty. Obrzezanie (usunięcie napletka) zajmuje pół godziny. Po godzinie lub dwóch znieczulenie ustaje i pełne odczucie powraca do twojego penisa.

Obrzezanie: opieka po leczeniu

Po obrzezaniu najlepiej jest odpocząć kilka dni. Penis może być spuchnięty i zaczerwieniony lub niebieskawy przez około tydzień. Przez pierwsze kilka dni po operacji można odczuwać pieczenie podczas oddawania moczu. Przez pierwsze trzy dni po obrzezaniu pacjent powinien zmienić bandaż przy każdym oddawaniu moczu. Następnie najlepiej codziennie kąpać się w letniej wodzie bez mydła. Zalecane jest noszenie bielizny wspomagającej (bez bokserek) i utrzymywanie penisa skierowanego do góry w kierunku pępka, aby zmniejszyć obrzęk szybciej.

W razie potrzeby można zażyć paracetamol lub zastosować miejscowy krem znieczulający (taki jak lidokaina), jeśli wystąpi jakikolwiek ból. Po kilku tygodniach na czubku penisa uformuje się warstwa ochronna, a uczucie nieprzyjemne zniknie. Najlepiej poczekać od trzech do czterech tygodni po zabiegu, zanim ponownie zacznie się pływać lub uprawiać sport. Szwy użyte podczas obrzezania same się rozpuszczą po 7 do 14 dniach. Od czterech do sześciu tygodni po zabiegu seks i masturbacja są znowu możliwe.

Stulejka leczenie – poprzez poszerzenie ujścia napletka: alternatywa dla obrzezania

Operacja leczy stulejkę u dzieci, zachowując napletek. Zwężony wylot napletowy jest nacięty podłużnie i naprawiany poprzecznie. W razie potrzeby ta drobna procedura powoduje trwałe złagodzenie deformacji, jak wykazano u 55 pacjentów, a następnie do 20 lat.

Operacja poszerzenia ujścia napletka polega na fakcie, że organiczna stulejka jest często spowodowana nierozprzestrzenionym bliznowaceniem napletka, ale zlokalizowanym pasmem zwłóknienia na samym jego końcu. Pozwala to na korekcję zwężenia za pomocą standardowego chirurgicznego podziału podłużnego i naprawy poprzecznej. Końcowym rezultatem jest normalny nieobrzezany wygląd.

2 thoughts on “Stulejka

 1. Marko

  Szwagra syn miał zabieg na stulejkę i chodził jak kowboj przez dwa dni 🙂 Ale na szczęście wszystko szybko i łatwo poszło i okazało się, że teraz wszystko jest w porządku. Ale lekarz mówił, że żadna w tym ich wina, że stulejka występuje też genetycznie i bardzo możliwe, że w tym przypadku także tak było.

  Reply
 2. Ula Urszula

  Po zabiegu na stulejka trochę boli, ale bardziej szwy i jak już zostaną wyciągnięte, to mały szybko wróci do formy i będzie biegał z rówieśnikami gdzie tylko będzie można. Jeszcze zatęsknią rodzice za czasem, gdy stulejka była operowana i spokojnie siedział w miejscu 😉

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 6 =