Zabiegi redukujące cellulit – kompendium wiedzy

By |

Cellulit to nierównomiernie rozmieszczona tkanka tłuszczowa. Grudki tłuszczu modelują między sobą puste przestrzenie, a w nich zbiera się woda oraz produkty przemiany materii. Cellulit najczęściej pojawia się ba udach, pośladkach, brzuchu, piersiach i ramionach.

Przyczyny powstawanie cellulitu

Potocznie nazywany jest „skórką pomarańczową”, gdyż jego struktura grudkowata i pomarszczona. Przyczyny jego powstawania są bardzo różne, od tych związanych z siedzącym trybem życia, nieprawidłową dietą (nadmiar cukru i soli), nadwagą, przez nałogowe palenie papierosów, noszeniem zbyt obcisłych ubrań po problemy związane z krążeniem krwi czy zaburzenia hormonalne.

Jak określić stopień zaawansowania cellulitu?

  • Pierwszy stopień cellulitu -cellulit nie jest widoczny, aby go określić należy ścisnąć dwoma palcami płat skóry na udach lub brzuchu, jeśli skóra jest lekko grudkowa, oznacza to właśnie pierwszy stopień
  • Drugi stopień cellulitu – cellulit jest widoczny w niektórych pozycjach np. siedzącej
  • Trzeci stopień cellulitu –  to moment, w którym cellulit widoczny jest niezależnie od przyjętej pozycji, skóra aż trzęsie się z nadmiaru pofałdowań i grudek.

Wybór odpowiedniej metody walki z cellulitem zależy od stopnia jego  zaawansowania.

Usuwanie cellulitu

Medycyna estetyczna oferuje skuteczne zabiegi na cellulit. Należy jednak pamiętać, że o ciało trzeba dbać kompleksowo, a zabiegi na cellulit mają być dopełnieniem zdrowego i aktywnego stylu życia. Redukcja cellulitu, modelowanie sylwetki, a także redukcja tkanki tłuszczowej jest możliwa dzięki takim zabiegom jak:

Endermologia Cellu M6 Integral

To bardzo przyjemny, bezpieczny i skuteczny zabieg Lipomassage, wykonywany przy użyciu głowicy, która zasysa tkankę, prowadzi to do uwolnienia tkanek tłuszczowych i wydalenia ich z organizmu. Jeśli posiadasz tłuszczyk „oporny” na dietę oraz ćwiczenia i zastanawiasz się jak zredukować tkankę tłuszczową, ten zabieg jest idealny dla Ciebie!

Endermologia efekty

  • usunięcie cellulitu
  • ujędrnienie
  • redukcja tkanki tłuszczowej
  • odmłodzenie skóry

Karboksyterapia Reology 2

to urządzenie najnowszej generacji. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, komfortowy, a także skuteczny. Polega na wprowadzeniu dwutlenku węgla pod skórę, powodując szybsze krążenie krwi, aktywną produkcję kolagenu  oraz rozbijanie tkanki tłuszczowej. Zabieg powoduje przyśpieszenie metabolizmu i wydalenie zbędnego tłuszczu z organizmu. Karboksyterapia niesie za sobą liczne, spektakularne efekty: następuje redukcja cellulitu, wyszczuplenie sylwetki, ujędrnienie, usunięcie rozstępów, a także odmłodzenie skóry.

Pollogen Legend Maximus

to zaawansowane urządzenie, wykorzystujące technologię tripolarnej fali radiowej, aktywację mięśni i energię hybrydową. Dzięki swej innowacyjności działa na naskórek, skórę właściwą, tkankę tłuszczową oraz mięśnie. Powoduje upłynnienie tłuszczu, a przez aktywację mięśni przyśpiesza się drenaż tkanki. Pollogen Legend Maximus to idealny zabieg na cellulit. Ciało jest ujędrnione, gładkie i napięte, sylwetka wymodelowana a zbędny tłuszcz usunięty.

Konsultacje przed zabiegiem

Dobrze przeprowadzony przez kosmetologa wywiad i obserwacja, pozwoli dobrać odpowiednią, indywidualną do pacjenta i przynoszącą najlepsze rezultaty kurację. Należy pamiętać, że wywiad ma też na celu zadbanie o nasze bezpieczeństwo i zdrowie, więc koniecznie trzeba omówić wszelkie nurtujące nas kwestie, jak np. przeciwwskazania lub sposób przygotowania się do zabiegów. Na szczęście istnieją gabinety kosmetologiczne oferujące konsultacje za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

92 − = 88